Hakkımızda

Tezmaksan Akademi, talaşlı imalat sektörüne CNC, yazılım eğitimleri ve istihdam konusunda destek vermek; gelişen teknolojiyi yeni gelen nesillere ve sektör oyuncularına aktarmak; sanayi ve eğitim sektörü arasında köprü olmak amacıyla TEZMAKSAN tarafından 2015 yılında kuruldu.


Misyonumuz

Tüm Teknik ve Mesleki Lise öğrencileri ile mühendislik fakültesi öğrencilerine Teorik ve Uygulamalı ÜCRETSİZ CNC eğitimleri düzenleyerek ülkemiz eğitim ve niteliğini geliştirmeye katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz

Düzenlediği eğitim faaliyetleri ile iş birliği içerisinde bulunduğu firmalar adına sanayi ve eğitim sektörü arasında köprü oluşturmak, nitelikli ve eğitimli bireyleri sanayiye kazandırmak, sektörde özendirici ve öncü rol üstlenerek sanayinin gelişimine katkıda bulunabilmektir.

 Tezmaksan Akademi; 

Farklı Kategoriler de Eğitim İçeriklerinin Sunulduğu Sektöre Hizmet Eden, Kar Amacı Gütmeyen Bir Eğitim Platformudur.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Tezmaksan Akademi'nin eğitim programlarında birlikte çalıştığı kurumlardan birisidir. Bu ortaklık ile Tezmaksan Akademi  sadece öğrencileri değil aynı zamanda mesleki bilgilerinin geliştirilmesinde katkı sağlayacak programlarla eğitimcilerin de eğitimini sağlayabilmektedir.  Bu özelliği ile Tezmaksan Akademi sektördeki ilk ve tek eğitimcilere eğitim sağlayan kurum olmuştur.

TEZMAKSAN AKADEMİ HİZMETLERİ;

1. Teknik ve Mesleki Liseleri ve Lisans Programı Öğrencilerine ÜCRETSİZ CNC Eğitimleri 

Teknik ve Mesleki liselerin yanı sıra yüksek okul ve Lisans programı öğrencilerine verdiği eğitim ve seminerleri İstanbul Bayrampaşa Merkez binasında, "Kariyer Bizimle Başlar" sloganı ile TEZMAKSAN AKADEMİ çatısı altında gerçekleştirdi.

 AKADEMİ bugüne kadar  21 farklı il de 663 öğrenciye ücretsiz eğitim verdi.

2. T.C. Millî Eğitim Bakanlığı İş Birliği İle Teknik ve Mesleki Lise Öğretmenlerine ÜCRETSİZ CNC Eğitimleri 

Tezmaksan Akademi Öğretmenleride Eğitecek
 

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Tezmaksan Akademi'nin eğitim programlarında birlikte çalıştığı kurumlardan birisidir. Bu ortaklık ile Tezmaksan Akademi sadece öğrencileri değil aynı zamanda mesleki bilgilerinin geliştirilmesinde katkı sağlayacak programlarla eğitimcilerin de eğitimini sağlayabilmektedir.  Bu özelliği ile Tezmaksan Akademi sektördeki ilk ve tek eğitimcilere eğitim sağlayan kurum olmuştur.

AKADEMİ bugüne kadar MEB'e bağlı 152 Öğretmene ücretsiz eğitim verdi.

3. Sanayi Sektöründe Yer Alan Firmalara ve CNC Operatörlere CNC Eğitimleri 

AKADEMİ; bugüne kadar Türkiye' de 37 farklı şehir ve 4 dünya ülkesinde (Almanya, İran, Hollanda, Kosova) 1004 Operatöre CNC EĞİTİMİ verdi.

4. Firmalara Kendi Üretim Parkurlarında Verilen CNC Eğitimleri

Kurumların üretim verimliliğini ve CNC kullanımı konusundaki performansını her geçen gün arttırmak ancak eğitimli, kendisini sürekli geliştiren ve doğru yönde motive edilmiş çalışanlarla sağlanabilir.

Tezmaksan Akademi iş dünyasını ve eğitim dünyasını, Tezmaksan Makinanın yıllara dayanan bilgi birikim ve tecrübesiyle analiz ederek çalışanlarınız için ihtiyaçlarınıza yönelik özel eğitim programları tasarlamaktadır. Özellikle aşağıda belirtilmiş olan uzmanlık alanlarında ve konusunda Türkiye’nin en iyisi eğitmenlerle & kurumlarla iş birliği içinde çalışarak en yüksek kalitede hizmet sunmaktadır. Birebir firmanız da verilmek üzere planlanan bu eğitimler, Akademi hocalarının programına göre ortaklaşa belirlenen takvimler dahilinde plana alınır. Eğitim sonun da Online sınav yöntemi ile adayların başarıları ölçümlenir ve firma insan kaynakları ile paylaşılır. Eğitimlerimiz firmanın da talepleri doğrultusunda makine başı uygulama eğitimleri dahil 5 gün sürmektedir. Eğitime katılım sınıfları max 12 kişi ile sınırlı olmalıdır.

Firma talebine göre alınan eğitim taleplerinin yanı sıra standart olarak verebileceğimiz diğer eğitimlerimiz;

» Cnc Torna Operatör Eğitimleri

» Cnc Dik İşleme Merkezi Operatör Eğitimleri

» Cnc Tel Erezyon Eğitimleri

» Cnc Kayar Otomat Operatör Eğitimleri

» Cnc 5 Eksen Operatör Eğitimleri

» Brother İleri Seviye Kullanım Eğitimi

» Siemens Freze Kullanım & Programlama Temel ve İleri Seviye

5. Online Eğitim Portalı

 www.tezmaksanakademi.com üzerinden;

» Ücretsiz CNC Eğitim videolarınız izleyebilir,

» Açılan CNC Eğitim sınıflarına online olarak başvurabilir,

» Açılan sınıflarla ilgili Eğitim Takvimini inceleyebilir,

» CNC Seviye belirleme sınavlarına katılarak seviyenizi belirleyebilir,

» CNC Kitap, Seminer taleplerinde bulunabilir,

» CNC Eğitim doküman arşivine ulaşabilir,

» İş fırsatlarını değerlendirebilir, iş başvurusu için özgeçmiş oluşturabilirsiniz.

6. İstihdam ve Kariyer Hizmetleri

2017 yılında dernek olan Tezmaksan Akademi, 16 Nisan 2018’den itibaren “ÖZEL İSTİHDAM BÜROSU” olarak hizmet vermeye başladı. İş arayan operatörler ile eleman arayan firmaları buluşturma misyonunu devam ettirmektedir.

7. Sosyal Sorumluluk Projeleri

1- Doğu İlleri Projesi:

Doğu ve batı arasındaki teknik eğitim diyaloğunu arttırmak amacıyla başlatıldı. Doğu illerinde okuyan üniversite ve lise öğrencilerine Tezmaksan Akademi de 5 günlük çok yönlü CNC eğitimi ve fabrika gezileri planladı. Öğrencilerin ulaşım ve konaklama masrafları karşılanarak, gelecek planlamalarını yaparken hem eğitim hem de ideal iş koşullarına dair verileri görmeleri sağlanıyor.

Projenin ilk ayağı SİİRT Üniversitesi’nin katılımı ile başladı. Sonrasında BİNGÖL ve MARDİN Üniversiteleri yine Tezmaksan Akademi de ağırlandılar.

2- Torna İle Şekillenen Hayatlar Seminerleri ve Kitabı 

Tezmaksan Akademi kapsamında iş hayatına atılacak gençlerimize CNC sektörünü anlatmak, tanıtmak ve mesleklerini sevdirme ve özendirmeye yönelik olarak tüm Türkiye genelinde “TORNA İLE ŞEKİLLENEN HAYATLAR “seminerlerini başlattı. Ayrıca sektör duayenlerinin röportajlarının da yayınlandığı TORNA İLE ŞEKİLLLENEN HAYATLAR kitabını da seminerlerde öğrenciler ile paylaşamaya devam ediyor.

Tezmaksan Akademi bugüne kadar 46 farklı ilde, 40 bin katılımcıya 121 kez Seminer verdi.

3- Tezmaksan Akademi Yayınları:

» CNC Operatörünün El Kitabı : 6.Baskısı ile tüm Türkiye de yer alan okul ve firmalara ücretsiz olarak 60 bin adet dağıtıldı.

» CNC Operatörler İçin Pratik Sorun Giderme Kitabı 

» CNC İşleme Merkezleri Ders Notları : Tezmaksan Akademi de eğitim alan öğrenci ve operatörler için hazırlandı.

Bu site de verilen tüm eğitimler Tezmaksan Makina markalarına aittir. Markalara ilişkin tezgahların eğitimlerini içermektedir.
Tezmaksan Akademi ile ilgili detaylı bilgileri içeren broşürü incelemek için tıklayınız.
Eğitimlerimizden haberdar olmak için abone olun! Abone Ol